متن کامل اطلاعیه:

عنوان اطلاعیه :برگزاري جلسه آشنايي با مواد مخدر صنعتي براي همكاران واعضاء هيات علمي دانشگاه

مرتبط با :کارشناس تربیت بدنی

نگارنده :حسين فخيم زاده

تاریخ :۱۴۰۰/۰۴/۰۸

دانلود فایل

متن اطلاعیه::

 

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) احترام با توجه به سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر جلسه اي  توجيهي  جهت همكاران واعضاء هيات علمي با همكاري نيروي انتظامي (ستاد مبارزه با مواد مخدر ) شهرستان مورخ 1400/04/07 ساعت 8 صبح دراتاق كنفرانس برگزار گرديد.

 در اين جلسه جناب سروان صادقي مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان به ايراد سخن پرداخت اند

كه در پايان به اهم اين موارد اشاره خواهيم كرد

سوء مصرف مواد مخدر یک پدیده ی جهانی و یکی از مشکلات حاد کشورهای مختلف است، به ندرت می توان کشوری یافت که گرفتار این معضل نباشد. متاسفانه بیشترین آسیب و صدمه از این معضل نصیب نوجوانان و جوانان متحمل می گردد. پاره ای از مواد مخدر سبب می شوند که معتاد، ارزشهای اخلاقی و هنجارهای جامعه را پاس ندارند و در نتیجه قوانین را زیر پا بگذارند. امروزه علیرغم ایجاد تغییرات عمیق فرهنگی و تغییر در شیوه های زندگی، بسیاری از افراد در رویارویی با مسایل زندگی فاقد توانایی های لازم و اساسی هستند و همین امر آنان را در مواجهه با مسایل و مشکلات زندگی روزمره و مقتضیات آن آسیب پذیر کرده است. عزت نفس پایین، ناتوانی در بیان احساسات، فقدان مهارت های ارتباطی و تاثیرپذیری اجتماعی با مصرف مواد اعتیادآور در ارتباط می باشد .

هدف از انجام اين نشست، بررسی تاثیر مواد مخدر و روانگردانها برجامعه بخصوص نوجوانان و جوانان می باشد و به اهمیت و ضرورت پیشگیری از اعتیاد و گروه های مختلف مواد و آثار سوء مصرف آن پرداخته مي شود.

در پايان پيشنهاد گرديد مواد مخدر به عنوان بلای خطرناک اجتماعی است و ایجاب میکند که آموزشهای آگاهسازی سالانه در دو مرحله حداقل نهادینه شود و به عنوان واحدهای درسی آشنایی با انواع مواد مخدر و روانگردان مورد توجه قرار گیرد.

تربيت بدني دانشگاه